Byli Češi udavači? A v klídku přežívali válku?

14. 06. 2018 9:43:51
Ano i tací byli, tak jako většina lid v celé Evropě. A jak napsal autor blogů, nic není černobílé. Jeden náš historik měl rozhovor s historikem z Nizozemska. A ten mu řekl 10 000 Holanďanů bojovalo proti Hitlerovi, ale zároveň...

25 000 jich bojovalo na straně Hitlera. Když si uvědomíme, že na straně nacistického Německa bojovali Itálie, Maďarsko, Rumunsko, Slovensko, Bulharsko, Finsko a v jednotkách SS působilo dalších 350 000 dobrovolníků z porobených zemí. Zejména Rusové, Dánové, Norové, Valoni, Vlámové, Finové, Švédové, Francouzi, Chorvati, Lotyšové, Litevci, Estonci, Ukrajinci, Maďaři, Slováci, Albánci, Ázerbájdžánci a dokonce i Indové, tak z toho Češi vycházejí velice dobře.

Jen pro zajímavost uvedu některé SS divize složené se zahraničních bojovníků:

13. Waffen- Gebirds - Division der SS Handschar - z chorvatských muslimů

14. Waffen - Grenadier - Division der SS - 1. ukrajinská

15. Waffen - Grenadier - Division der SS - 1. lotyšská + 19. Waffen

20. Waffen - Grenadier - Division der SS - estonská

21. Waffen - Gebeirgs - Division der SS Skanderbeg - albánská

23. SS - Frewiling - Panzergrenadier - Divizion Nederland - 1.holandská + 34. Waffen

25. Waffen - Grenadien -Division der SS Hunyadi - 1.maďarská + 26. Waffen + 33. Wafen (jízdní divize)

27. SS - Freiwiklligen - Grenadier - Division Langemarck - vlámská

28. SS - Freiwilligen - Grenadier - Division Wallonien - valonská. U této divize byla španělská rota "Gruppe Ezgherra"

29. Waffen - Grenadier - Division der SS - 1. ruská, brutálně pomáhala potlačit Varšavské povstání

30. Waffen - Grenadier - Division de SS - běloruská č.1, uvádí se i jako Ruská č.2 - sloužili v ní Bělorusové, Rusové, Poláci, Ukrajinci, Tataři a Arméni

33. Waffen - Grenadier - Division der SS Charlemagne - francouzská

5. tanková divize SS "Wiking" v pluku "Norland" bojovali Dánové, Norové, Švédové! a Finové (1085) v pluku "Westland" bojovali Nizozemci a Belgičané. velitelem divize byl Belgičan León Degrelle

Dokonce existovala Britisches Freikorps - jednotka složená z britských zajatců

Dále k uvedeným jednotkám můžeme připočíst známou Ruskou osvobozeneckou armádu, vedenou ruským generálem Vlasovem.

Ke konci války se snažil Emanuel Moravec s divizním generálem Robertem Rychtrmocem o vytvoření české roty, která by bojovala na východě. Pro nezájem se jim to nepodařilo. Pouze pár Čechů, například Moravcův syn, bojovali v jednotkách SS.

Podíváme-li se po porobené Evropě, zjistíme že ve vedení značné části evropských států stanuli zrádci jako byl norský předsedy vlády Vidkuna Quislinga, jehož jméno se stalo synonymem zrady a kolaborace. Ale byli i jiní, například Pierre Laval, premiér Vichistické Francie a prezident této "republiky" maršál Philippe Pétain, slovenský prezident Tiso, maďarský maršál Horthy a někteří další. A to nemluvím o Rakousku, které dalo světu Adolfa Hitlera, Adolfa Eichmanna, Ernsta Kaltenbrunnera a další fašistická esa.

Zatímco v čele České protektorátní vlády jsme měli generála Aloise Eliáše, který byl popraven za spolupráci s odbojem. Ani primátor Prahy JUDr. Otakar Klapka (ČSNS) si s nacisty nezadal. Naopak podporoval odboj a byl už 8. července 1941 zatčen a 4. října 1941 popraven.

Tak jako Češi udávali židy gestapu, tak udávali i komunistům. V každém národě se, v jakékoliv době, najdou lidé tohoto typu. I Anne Frankovou někdo udal. Ten kdo viděl filmový dokument o kolaboraci Holanďanů, tak ví s jakou radostí (a nejen oni) pracovali pro říši.

Drtivá většina Čechů se k Židům, kteří mluvili česky, chovala velmi vstřícně. Kromě Hilsneriády, nejsou známy větší excesy. Pravda, Češi neměli rády Židy, kteří mluvili německy, ale to bylo dáno vtahem k Němcům a ne k Židům. I ve Franci, která byla k Židům velmi vstřícná, propukla podobná aféra Alfreda Dreyfuse, důstojníka, který byl neprávem obviněný z velezrady a odsouzen.

Naopak v jiných evropských státech docházela od konce 19. století a i během 20. století k pogromům na Židy. O holocaust nemá snad smysl psát.

Každý trochu vzdělaný člověk o tom určitě něco málo ví. V Rusku po zavraždění cara Alexandra II. propukly obrovské pogromy Židů, kteří byli neprávem obviněni z jeho zavraždění. Během občanské války v letech 1917 - 1922 došlo na různých místech Ruska a Ukrajiny k 887 pogromům. Počet obětí se pohybuje mezi 70 000 - 250 000 lidmi.

Od počátku do poloviny 20. století docházelo k pogromům v Polsku. Za II. světové války došlo k pogromu v Rumunském Iasi, kde bylo zabito 14 000 židů. Došlo také k pogromu v Jedwabnem v Polsku s 380 - 1600 obětí. I po válce došlo k několika pogromům. Například 24. září 1945 ve slovenských Topolčanech, kde místní začali vyhánět židy, kteří se vrátili z koncentračních táborů domů. Poslední pogrom se uskutečnil v Polském Kielci v roce 1946.

Samozřejmě, že se po válce objevil "hrdinové", kteří povětšinou během války nevytáhli z domu ani špičku nosu a začali si vyřizovat účty. Dost často byli mezi nimi i ti, kteří vraždou ( např. režisér Sviták) chtěli zamaskovat svoje udavačství. Některé excesy na Němcích se začali v roce 1947 vyšetřovat, ale příchod komunistů k moci všechno ukončil. Ale ani v tomto jsme nebyli výjimkou. Stačí vidět záběry co se dělo po osvobození v Paříži i jinde.

V roce 1904 prohlásil tehdejší předseda České strany národně sociální Václav Klofáč, první ministr národní obrany a jediný ministr obrany který skutečně vedl válku (proti Polákům na Těšínsku a Maďarům na jižním Slovensku), Rovnost národů, Rovnost v národě! To znamená před nikým se neklanět a nad nikým se nevyvyšovat.

Češi se nemusí stydět. Myslím si, že dokonce mají být na co hrdí. V celé naší historii jsme byli obklopeni nepřáteli, který se nás snažili zničit nebo asimilovat. A málem se jim to podařilo. Ale vůle a um nás vždy zachránil a nikomu, kromě sami sobě, jsme na pár nepodstatných výjimek, nikomu neublížili. Asi to zní pateticky, ale jsem na to hrdý.

Autor: Vladislav Svoboda | čtvrtek 14.6.2018 9:43 | karma článku: 38.70 | přečteno: 2623x

Další články blogera

Vladislav Svoboda

Pozor, přichází normalizátoři!

Vyhození květin některých politiků do koše vyvolalo smršť článků na toto téma. Zvláště těch odsuzujících, urputně bránících naši "křehkou" demokracii, před zvlčilou smečkou, podporovanou Sorosem a dalšími ďábli.

19.11.2018 v 8:51 | Karma článku: 34.22 | Přečteno: 3101 | Diskuse

Vladislav Svoboda

O jedné opomíjené knize

Někteří "politici" nás zásobují svými knihami, v kterých nás vzletně informují, jak byli dobří; i když jeden napsal, že se dokonce i mýlil. Ale ne ve své politice, ale v lidech, kteří mu překazili cestu na prezidentský stolec.

8.11.2018 v 11:54 | Karma článku: 7.89 | Přečteno: 218 | Diskuse

Vladislav Svoboda

Bez zrádné západní demokracie by neexistovalo Československo!

Jak píše vážený bloger Petřík: je potřebné připomínat zločiny západní demokracie. Ty se totiž prý dějí dodnes. A proto je vždy dobré se na některé věci podívat blíže, protože nic není černobílé a každý konec má svůj začátek.

6.11.2018 v 10:14 | Karma článku: 23.12 | Přečteno: 599 | Diskuse

Vladislav Svoboda

Jak jednoduše snížit CO2?

Podle posledního rozhodnutí EU se musí do roku 2030 snížit CO2 u automobilů o 35%. Přitom prvotní návrh byl dokonce snížit CO2 o 40%. Přitom by stačilo tak málo a CO2 by se celosvětově snížilo několikanásobně více.

17.10.2018 v 10:31 | Karma článku: 24.46 | Přečteno: 1152 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Petr Máj

Svoboda slova automaticky neznamená i svobodu činu

Včerejší kandidát na prezidenta a dnešní senátor Marek Hilšer pochválil „statečného“ van Gemunda a přirovnal jej k děcku z pohádky Císařovy nové šaty. Za to, že hodil (nejenom „císařovy“) květiny do koše...

21.11.2018 v 10:27 | Karma článku: 32.91 | Přečteno: 592 | Diskuse

Jan Dvořák

Navzdory všemu je premiér vysmátý

V 5.48 vešel do premiérovy pracovny osobní rešeršér. Když viděl asketického multimilionáře konzumovat rohlík za 1.90 Kč s čajem, jako obyčejně neslazeným, neboť cukřenka na stole nestála, chtěl uctivě čekat, až šéf sousto polkne.

21.11.2018 v 9:25 | Karma článku: 20.29 | Přečteno: 650 | Diskuse

Ivan Přikryl

Vládní krize? Jen jakási křeč. Co se změnilo za poslední půl roku?

To co slyším jako možná řešení jsou jen bláhová nereálná přání. Co se vlastně změnilo? Byla porušena koaliční smlouva? Nemyslím si.

21.11.2018 v 9:00 | Karma článku: 15.64 | Přečteno: 394 | Diskuse

Jan Bartoň

Pointa Čapího hnízda

Aston napsal na Neviditelném psu velmi inspirativní text s názvem Z frašky skutečnost. Vidí v současné situaci i komické momenty, což já ostatně také. Přeci však lze s textem Astona dobře polemizovat.

21.11.2018 v 8:39 | Karma článku: 27.96 | Přečteno: 886 | Diskuse

Petr Štrompf

Osmačtyřicet hodin do přestřelky. Terčem pak bude nejen Babiš

Pátek 23. listopadu, devátá hodina ranní. Některý z poslanců do té doby moc dobře spát nebude, jiný aby si na inkriminovaný den raději nařídil budíka.

21.11.2018 v 7:55 | Karma článku: 17.54 | Přečteno: 830 | Diskuse
Počet článků 238 Celková karma 31.61 Průměrná čtenost 1447
Důchodce, občas si přivydělávající v komparsu. Člen ČSNS. Snažím se nemít stádní názory a řídit se heslem: Důvěřuj,ale prověřuj!

Najdete na iDNES.cz